Interpellasjon: Behovet for umiddelbare trafikksikkerhetstiltak langs Trondheimsvegen på Råholt og ved Ladderud
Bakgrunn
Gjennom flere år har foreldre og innbyggere på Råholt, særlig ved Ladderud og langs Trondheimsvegen, uttrykt sterk bekymring for trafikksikkerheten. Dette er et område som har opplevd betydelig boligbygging (Ladderudløkkene og Solfaret), økt trafikkmengde og mange farlige situasjoner for gående og syklende – ikke minst barn og ungdom på vei til skole og fritidsaktiviteter.
Vidar Hansen har ved gjentatte anledninger tatt opp saken, både med kommunen, fylkeskommunen og gjennom media. Han har dokumentert at mange barn må krysse Trondheimsvegen ved et svært trafikkert kryss uten tilstrekkelig trafikksikring. Flere nestenulykker er rapportert. Hansen har også påpekt at gjeldende fartsgrense på 60 km/t er uforsvarlig i et område med så stor boligtetthet og barneaktivitet.
Gjeldende situasjon
Trondheimsvegen (fv. 501) er ifølge Eidsvoll kommunes Trafikksikkerhetsplan 2017–2028 den mest ulykkesutsatte veien i kommunen, med 60 registrerte personskadeulykker på ti år.
Statens vegvesens egne data viser at 37,9 % av bilistene ikke overholder fartsgrensen på Råholt.
Trafikkmengden har økt ytterligere etter ny boligbygging i området, og mange barn krysser veien til og fra skole, idrett og barnehage.
Kommunen har tidligere vist til at dette er en fylkeskommunal vei, men Eidsvoll har et klart ansvar som arealplanmyndighet og som garantist for innbyggernes trygghet.
Lovgrunnlag og føringer
Vegtrafikkloven § 6 slår fast at tettbygde strøk som hovedregel skal ha fartsgrense på 50 km/t eller lavere. Fartsgrensekriteriene (forskrift 16/1256-21) sier at områder med blandet bolig- og skolefunksjon skal vurderes for lavere hastighet, spesielt der det er fotgjengertrafikk og skolebarn.
Kommunens egen trafikksikkerhetsplan legger nullvisjonen til grunn:
- Ingen skal bli drept eller hardt skadd i trafikken i Eidsvoll.
Vurdering
For å ivareta sikkerheten til innbyggerne – og særlig alle barn og ungdommer som daglig ferdes langs og krysser Trondheimsvegen – er det ikke forsvarlig å opprettholde en fartsgrense på 60 km/t.
Området er tettbygd, sterkt trafikkert og i rask vekst. Med den betydelige befolknings- og utbyggingsveksten som har funnet sted på Råholt de siste årene, må også trafikksikkerhetstiltakene stå i forhold til utviklingen.
Det er vår klare oppfatning at en maksimal fartsgrense på 40 km/t og lysregulerte fotgjengerfelt ved de mest trafikkerte overgangene er det eneste forsvarlige for å beskytte liv og helse.
Forslag til tiltak
Jeg ber ordføreren ta initiativ til at Eidsvoll kommune:
1. Snarest ber Akershus fylkeskommune og Statens vegvesen gjennomføre en ny vurdering av fartsgrensen for Trondheimsvegen gjennom Råholt, spesielt ved Ladderud og Solfaret, med mål om reduksjon til 40 km/t.
2. Utreder og fremmer forslag til lysregulerte fotgjengerfelt eller planfri kryssing ved de mest brukte overgangene, slik at barn, unge og eldre kan krysse veien trygt.
3. I påvente av permanente løsninger og neste rullering av kommunal trafikksikkerhetsplan, iverksetter raskt gjennomførbare midlertidige tiltak som reduserer farten og øker tryggheten for myke trafikanter – for eksempel midlertidige fartshumper, tydelig skilting, oppmerking og mobile fartstavler.
4. Setter opp økt polititilstedeværelse og fartskontroll i området inntil varige tiltak er på plass.
Avslutning
Vidar Hansen har vist stort samfunnsengasjement og handlekraft som talsperson for barns og innbyggeres trygghet på Råholt. Hans initiativ er i tråd med nullvisjonen og Eidsvoll kommunes egne mål.
Eidsvoll kommune har et tydelig ansvar for å beskytte sine innbyggere – og tryggheten til barn og ungdom må alltid gå foran trafikkflyt. Vi må handle nå, før vi mister noen i trafikken på Trondheimsvegen.